VMI paramos gavėjams perves rekordinę GPM sumą – 23 mln. eurų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad iki šios savaitės pabaigos 24 tūkst. paramos gavėjų, meno kūrėjų, profesinių sąjungų ir jų susivienijimų bei politinių partijų perves 23 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramai. Tai didžiausia suma, kurią per visą GPM paramos laikotarpį yra skyrę gyventojai.

„VMI iniciatyva paankstintus GPM paramos pervedimo terminą, paramos gavėjai šiais metais jos sulauks gerokai anksčiau: paramą dalimis pervesime per ateinančias keturias dienas. Šiandien pirmieji 3 tūkst. gavėjų jau sulaukė 5 mln. eurų“, - teigia VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, jog įprastai parama gavėjus pasiekdavo tik rudenį.

Džiaugiamės, kad šiais metais net 21 mln. eurų GPM paramos skirta paramos gavėjams, 1 mln. eurų – politinėms partijoms, 904 tūkst. eurų – profesinėms sąjungoms ir 239 tūkst. eurų – meno kūrėjams. Pernai 460 tūkst. gyventojų iš viso paramai skyrė 21 mln. eurų.

Atkreipiame dėmesį, jog apie 70 tūkst. prašymų dar negali būti įgyvendinti, nes juos pateikę gyventojai turi patikslinti pajamų deklaracijas. Pažymime, kad yra sustabdytas paramos pervedimas apie 500 paramos gavėjų, nes dar nepateikė paramos gavimo ir panaudojimo ataskaitų. Tai padarius, visa skirta GPM dalis gavėjus pasieks iki lapkričio 15 d.

 

VMI, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos