Būkim pažįstami Telšiuose - Indijos kultūros šventė (vyks: 2021 liepos 13)

Turbūt kiekvienas esame girdėję būtų ir nebūtų dalykų apie kitataučius. Dažnai mūsų nuomonę formuoja žiniasklaidos ir politikų skelbiamos bauginančios istorijos. Tačiau išties pažinti tarp mūsų gyvenančius kitokius žmones, turinčius savitą patirtį ir kultūrą, galime tik bendraudami.

Šiandien Lietuvoje gyvena 140 valstybių piliečiai, t.y. virš 87 000 žmonių, atvykusių iš kitų šalių, didžioji dalis (virš 70 000) atvykusių ne iš Europos Sąjungos šalių ir 2694 asmenų yra be pilietybės (2021 m. Gyventojų registro ir Užsieniečių registro duomenys).

Telšių apskrityje gyvena virš 1400 kitataučių. Tai - žmonės gyvenantys tarp mūsų, tačiau ar pažįstame juos? Iš kur jie atvyko? Kodėl pasirinko Lietuvą? Ką šiandien čia veikia?

Liepos 13 d. (antradienį) #BūkimPažįstami kviečia susitikti Telšiuose, susipažinti, pabendrauti ir paragauti indų virtuvės patiekalų.

Kiek mes žinome apie Indijos kalbas, kultūrą, istoriją, papročius ir jų įtaką šiuolaikinės visuomenės gyvenimui?

 

PROGRAMA:

14:00 – 16:00 Forumo teatras (Telšių Žemaitės dramos teatras, Respublikos g. 18)

17:00 – 19:00 Interaktyvus kultūrinis performansas „Tautų dienos“ (miesto Turgaus aikštė)

 

Renginių tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenes atstovus su ne ES šalimis, jų kultūromis, tradicijomis, gyvenimo būdu ar/ir kalba per poeziją, muziką, šokius, dainas, interaktyvius žaidimus ir kt. bei pakviesti nacionalinių patiekalų degustacijai, kas yra gilesnis būdas pažinti tos šalies tradicijas, skonius.

 

Renginiai NEMOKAMI ir ATVIRI VISUOMENEI, tad kviečiame prisijungti visus norinčius!

TIK į forumo teatrą BŪTINA išankstinė registracija - https://forms.office.com/r/HwFC4Pd8ZL

 

 

Renginiai organizuojami pagal Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro įgyvendinamą projektą „Būkim pažįstami”, finansuojamą Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo 2014-2020 m. lėšomis.

 

 

Iki pasimatymo,

NVO informacijos ir paramos centro komanda

Nuorodos