Diskusija "2015-ieji - rinkimų metai Afrikoje: tarp lūkesčių ir realybės" (vyks: 2015 gegužės 25)

Minint Tarptautinę Afrikos dieną, 2015m. gegužės 25 d. 16 val. Atviros Lietvos fondo konferencijų salėje (Didžioji g. 5, Vilnius), ką tik veiklą pradėjęs Afrikos tyrimų ir konsultacijų centras AfriIKo kartu su Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma kviečia į tarptautinę diskusiją “2015-ieji - rinkimų metai Afrikoje: tarp lūkesčių ir realybės”.

Diskusijoje dalyvaus bei savo patirtimi pasidalins:

- prof. Amanda Julie Hammar, Kopenhagos universiteto Afrikos studijų centro vadovė;
- Daniel Agbiboa, Oksfordo universiteto doktorantas;
- dr. Giedrė Šabasevičiūtė, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro bei Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja;
- Rūta Avulytė, vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės srities specialistė, tarptautinių rinkimų stebėjimo misijų dalyvė.

(diskusija vyks anglų kalba; diskusija nemokama)

2015-ieji pagrįstai vadinami rinkimų metais Afrikoje. Daugiau nei tuzino žemyno valstybių piliečiai šiemet rinko ar rinks naujus parlamento narius ir prezidentus. Rinkimai jau įvyko Zambijoje, Nigerijoje bei Sudane, netrukus vyks tokiose šalyse kaip Etiopija, Burundis, Egiptas, Dramblio Kaulo Krantas, Centrinė Afrikos Respublika.

Žinoma, rinkimai svarbiausi tų valstybių piliečiams, tačiau jie reikšmingi ir platesniam regionui, kartais ir geopolitiniams procesams, o sykiu ir mums. Būdami globalaus pasaulio dalis, esame glaudžiai susiję ne tik su savo kaimynais, bet ir su tolimesnėmis šalimis, jose vykstančiais procesais. Didėjantis migrantų ir pabėgelių srautai, humanitarinės krizės ir religiniai konfliktai lemia, kad turime pradėti domėtis tuo, kas vyksta Afrikoje.

Rinkimai yra neišvengiama demokratinio proceso dalis, bet ar visada jie yra tokie, kokių tikimasi? Kiek jie lemia, kaip manipuliuojama šiuo procesu ir jo dalyviais? Kodėl po rinkimų kyla prievartos bangos ir kaip rinkimai keičia politinę šalies ar regiono dėlionę? O galbūt neturi tam visai jokios įtakos? Į šiuos ir kitus klausimus bandysime atsakyti diskusijos metu.

Ši diskusija - unikali galimybė pažvelgti į Lietuvoje dar menkai pažįstamo, bet neabejotinai globaliai itin svarbaus žemyno politinį vystymąsi ir perspektyvas.

Apie pagrindinį renginio organizatorių: Afri|Ko - tai trijų Kopenhagos Universiteto Afrikos studijų centro absolvenčių įkurtas tyrimų ir konsultacijų centras. Sukauptas akademines žinias, praktinę patirtį bei platų tarptautinį tinklą Afri|Ko komanda pritaikys rengdama akademines (ir ne tik) diskusijas, konsultuodama verslo atstovus, nevyriausybines organizacijas ir valstybines institucijas Lietuvoje ir Europoje.

Diskusijos partneriai - Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų Platforma (NVVBO Platforma). 

Šis renginys yra projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ dalis. Projektas skirtas didinti informuotumą ir šviesti įvairias jaunimo grupes apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo svarbą, tikslus ir aktualijas bei tuo pačiu skatinti Lietuvos visuomenės diskusijas ir dalyvavimą vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinime. Projekto įgyvendinimą koordinuoja Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NNVBO Platforma). Projekto partneriai: VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ (PSP), Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC), Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA), VšĮ „Humana People to People Baltic“ (HPPB), Baltijos labdaros fondas, Ugdymo plėtotės centras, VšĮ „GM Gyvai“.

Projektas yra bendrai finansuojamas Europos Sąjungos ir LR užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Projekto turinys nebūtinai atspindi oficialią Europos Sąjungos poziciją. Daugiau informacijos apie Europos metus vystymuisi rasite čia

Afrikos tyrimų ir konsultacijų centro, NVVBO Platformos, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos