Tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Jaunimo dalyvavimas politinėje veikloje: iššūkiai ir galimybės“ (vyks: 2014 spalio 13 - 2014 spalio 15)

Spalio 13–15 dienomis Seimo Konstitucijos salėje vyks jau trečioji tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Jaunimo dalyvavimas politinėje veikloje: iššūkiai ir galimybės“, sukviesianti daugiau kaip 40 jaunųjų lyderių iš Europos Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos), Lietuvos ir kitų šalių.

Renginio tikslas – prisidėti prie tarptautinio dialogo ir partnerystės skatinimo tarp jaunųjų pilietinės visuomenės lyderių ir politikų, puoselėjant pagarbą žmogaus teisėms, demokratijai, lygybei, įstatymo viršenybei, solidarumui ir teisingumui.

Pirmojoje dalyje dalyviai turės galimybę susipažinti su darbo parlamente ypatumais. Akademija prasidės pristatymais apie oficialų parlamento darbą ir dažnai iš šono nematomą, bet labai svarbią, kasdieninę rutiną, santykius politinėse frakcijose, darbo koordinavimą tarp frakcijų, parlamento kanceliarijos ir komitetų bei bendradarbiavimą su kitomis valstybės institucijomis. Pranešimuose bus akcentuojami praktiniai parlamento veiklos ypatumai, kuriuos paprastai žino tik ilgametis parlamento narys ar kanceliarijos darbuotojas, gerai susipažinęs su šios institucijos struktūra ir veikla.

Antrojoje sesijoje pranešėjai aptars, kokios savybės yra būtinos profesionaliam politikui, kokie būdo bruožai padeda sėkmingai dirbti šioje srityje, kokie bruožai paprastai būna įgimti, o kokius įgūdžius reikėtų įgyti ir ugdyti. Šios sesijos metu bus atskirai aptarti tokie įgūdžiai, kaip lyderystė, komandinis darbas, iškalba, krizinių situacijų valdymas ir kiti esminiai politiko darbui reikalingi įgūdžiai.

Paskutiniojoje dalyje, kurios tikslas yra paskatinti jaunuosius lyderius siekti politinės karjeros, Lietuvos politikai bus pakviesti pasidalyti savo patirtimi, o jaunieji Lietuvos politikai – savo karjeros sėkmės istorijomis ir asmeniniu pavyzdžiu akademijos dalyvius paskatinti imtis aktyvesnės politinės veiklos. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai susipažins su kandidatavimo į parlamentą procesu ir bandys parengti savo politinės rinkimų kampanijos planus.

Jaunuosius lyderius pasveikins Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Nepriklausomybės Akto signataras, Parlamentinio demokratijos forumo prezidentas, Seimo narys Emanuelis Zingeris, užsienio reikalų ministro patarėjas Donatas Augulis, Regioninio padalinio Baltarusijai direktorius Džeikas Džounsas (Jake Jones), Tarptautinis respublikonų institutas, Baltarusijos programos direktorius Maiklas Merfis (Michael P. Murphy), Nacionalinis demokratijos institutas, renginio organizatorė, Jaunųjų lyderių forumo pirmininkė ir Parlamentinio demokratijos forumo generalinė sekretorė Viktorija Bražiūnaitė.

Pranešimus skaitys ir patirtimi pasidalys buvęs užsienio reikalų ministras, Seimo narys Audronius Ažubalis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas, buvęs švietimo ir mokslo ministras, Seimo narys Gintaras Steponavičius, buvęs teisingumo ministras, Seimo narys Remigijus Šimašius, Seimo nariai Rokas Žilinskas, Juras Požela, Paulius Saudargas, Seimo kancleris Jonas Milerius ir kt.

 

Projekto organizatorius Jaunųjų lyderių forumas (angl. Young Leaders Forum) buvo įkurtas 2010 metais, renginio „Demokratijų dienos“ Vilniuje metu, Lietuvai pirmininkaujant Demokratijų bendrijai. Tuomet daugiau nei 50 jaunųjų lyderių iš įvairių pasaulio šalių pasirašė Vilniaus deklaraciją, steigiančią Demokratijų bendrijų jaunimo matmenį – Jaunųjų lyderių forumą.

 

Tarptautinę akademiją finansuoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija iš Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų, Taivano misija Latvijoje, taip pat prie projekto organizavimo labai prisidėjo Lietuvos Respublikos Seimas. Projekto partneriai ir draugai –Tarptautinio respublikonų instituto regioninis padalinys Baltarusijai, Nacionalinis užsienio reikalų demokratijos institutas, Parlamentinis demokratijos forumas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.

 

Renginio programa.

 

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama spalio 13 d., pirmadienį, 15–17 val., 15 d., trečiadienį, 11.30–13 val. Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“ bei 14 d., antradienį, 9.30–11 val. ir 15.30–17 val. Seimo interneto svetainėje

 

Jaunųjų lyderių forumo, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos