Seime vyks konferencija „Socialinis dialogas ir derybinė galia“ (vyks: 2014 spalio 10)

Spalio 10 d. 9.30 val. Seime, Konstitucijos salėje, vyks konferencija „Socialinis dialogas ir derybinė galia“. Konferenciją rengia projekto „Socialinio dialogo skatinimas Lietuvos savivaldybėse“ vykdytojai, Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga ir Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

Pasak konferencijos rengėjų, „neseniai įvykę rinkimai į ES Parlamentą atskleidė nemažai iššūkių, taip pat galimybių kurti solidarios ir socialiai atsakingos Europos ateitį“.

Konferencijoje bus diskutuojama apie derybinės galios, kooperacijos ir socialinio dialogo iššūkius Lietuvoje ir Europoje, ypatingas dėmesys bus skiriamas regionų politikos, decentralizacijos ir ekologiškų darbo vietų kūrimo klausimams.

„Deja, Lietuvoje vis dar stebime socialinių rodiklių blogėjimą – savižudybės, emigracija, sveikata, skurdas, išnaudojimas, regionų tuštėjimas. Tačiau tuo pačiu matome daug puikių socialinės pažangos pavyzdžių. Vienas iš esminių valstybės raidos iššūkių šiandien – piliečių derybinės galios silpnumas“, – teigia konferencijos organizatoriai.

Konferencijos pranešėjai – Europos Sąjungos, valstybinių institucijų, verslo asociacijų, profesinių sąjungų atstovai – apie socialinį konfliktą ir socialinio dialogo potencialą Lietuvoje diskutuos kartu su ekonomistais, filosofais, visuomenininkais.

Konferencijos programa

 

Lietuvos Respublikos Seimo, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos