Ar lietuviai tapo tolerantiški trečiųjų šalių piliečiams? (vyks: 2014 birželio 26)

Į Lietuvą kasmet atvyksta vis daugiau piliečių iš trečiųjų šalių – Afrikos, Azijos ar Lotynų Amerikos, tačiau ar jie gerai jaučiasi apsigyvendami ir/ar besimokydami svečioje šalyje? Prieš daugiau kaip 5 metus netolerancijos lygis kitų šalių ar tautų piliečiais buvo neparastai didelis – juodaodžiai vadinami beždžionėmis, sumušami ar apiplėšiami. Arabiškos tautybės piliečiai kęsdavo nacionalistinių pažiūrų lietuvaičių užgauliojimus.

Ar pakilo gyventojų sąmoningumas šiuo klausimu, ar diskriminavimo žmogaus tautybės, rasės ar pažiūrų atvejų Lietuvoje sumažėjo, kokios teigiamos jaunųjų trečiųjų šalių piliečių patirtys bei bendra, visuomenei ypatingai naudingai ir prasminga savanoriavimo Lietuvoje veikla, bus aptariama spaudos konferencijoje, kuri vyks BNS spaudos centre (Jogailos g. 9/1, Vilnius) rytoj, birželio 26 dieną nuo 11 iki 12 val.

Spaudos konferencijos metu dalyvaus įvairių sričių ekspertai bei Lietuvoje gyvenantys trečiųjų šalių piliečiai, kurie pristatys savo patirtį gyvai:
- Martinas Žaltauskas, NVO informacijos ir paramos centro direktorius;
- Andrius Bečys, Kultūros centro „In Actio“ prezidentas;
- Gizem Erdoan, savanorė iš Turkijos ir kt.


Be to, spaudos konferencijos metu bus pademonstruotas ir video filmukas apie juodaodį žemaitį, kuris gyvena Plungėje.

 

Daugiau informacijos:

Olia Surdokienė

Projekto vadovė

Tel.: 8 5 261 87 82, mob.: 8 670 36796

olia@nisc.lt  


Spaudos konferencija rengiama Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro įgyvendinant Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai 2012 m. programos finansuojamą projektą „Tarpkultūrinė savanorystė trečiųjų šalių piliečių integracijai“, Nr. D4-123-EIF/2012/6/05/IP/2/.

 

NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos