Ar svarbios iniciatyvos, skatinančios tobulinti savęs pažinimo ir pristatymo įgūdžius? (vyks: )

Darbingo amžiaus jaunuoliai ir jaunuolės ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, visame pasaulyje sudaro didžiausią dalį nedirbančių piliečių.

Šiandien tai nebestebina. Šia tema diskutuojama daug ir įvairiai, pasitelkiant pagalbon mokslinių tyrimų išvadas, rekomendacijas, suformuluotas ne tik akademikų, bet ir pačių tų, siekiančių profesinio užimtumo, ką tik pasitraukusių iš darbo rinkos ar siekiančių sugrįžti į ją. Visi jie baigę tiek aukštąsias, tiek profesines mokyklas. Diskutuojama, svarstoma ir formaliuose rateliuose, ir ne formalaus ugdymo grupėse. Daug tikimasi iš politinius sprendimus priimančių, viltys dedamos į gerėjančią ekonominę situaciją pasaulyje. Tačiau, negalime pamiršti, kad didžiausi pokyčių ir vilčių nešėjais esame kiekvienas mes.

Europos Sąjungos (ES) programos skatina jaunimą ieškoti sprendimų patiems, kviečia judėti, susitikti su bendraamžiais tiek kitose ES šalyse, tiek kaimyninėse ES šalyse. Tai būdas palaikyti jaunų žmonių motyvaciją, skatinti siekti realizuoti save kuriant, sportuojant, susipažįstant. Neformalaus ugdymo metu įgyti gebėjimai – bendravimas, kultūrinių skirtumų pažinimas, kalbinių žinių sustiprinimas, kuriuos galima išugdyti dalyvaujant ES programoje Veiklus jaunimas, neabejotinai bus reikalingi būsimame darbe.

„Būk pasiruošęs darbui!“ – projektas skirtas dirbantiems su jaunimu, siekiančiu patekti ir/ar sugrįžti į darbo rinką. Kolegos iš Rumunijos, Moldovos, Armėnijos, Azerbaidžano, Gruzijos ir Lietuvos organizacijų, dirbantys minėtų šalių regionuose su vietiniu jaunimu, diskutuojant apie jaunimo nedarbą sutarė, kad trūksta ne tik galimybių, bet ir tikslingų pastangų. Darbo rinkoje konkurencija didelė, darbdaviui pasirinkimo galimybės kartais yra per didelės ir tuomet dėmesys nukreipiamas į kandidato gebėjimus pristatyti save. Minėtų šalių kolegos mano, kad jaunimas turi skirti daugiau dėmesio savęs pristatymui, pavyzdžiui, gyvenimo aprašymo parengimui, savianalizei, kad įsivardinti sau, o vėliau pristatyti kitiems, stipriąsias savybes ir gebėjimus, pasirengimui darbo pokalbiui.

Aukščiau minėtos temos kaip ir savaime suprantamos, tačiau praktikoje jaunimas per mažai skiria dėmesio darbo paieškos paruošiamiesiems darbams. Projekto „Būk pasiruošęs darbui!“ dėka, kuris vyks Gruzijoje 2013 m. balandžio mėnesį, padedant patyrusiems personalo paieškos ir atrankos specialistams, bus parengtas praktinis vadovas dirbantiems su jaunimu apie tai kaip parengti gerą gyvenimo aprašymą, kaip suprasti savo stiprybes ir jas įvardinti motyvaciniame laiške, kaip atsakingai pasirengti darbo pokalbiui.

Nepriklausomai kuriame pasaulio krašte esame, problemos dažnai būna panašios. Šį kartą, visų aukščiau minėtų šalių bendras vardiklis – atsakingas jaunų asmenų požiūris į pasiruošimą save pristatyti darbdaviui. Su jaunimu dirbantys projekto dalyviai po visos savaitės užsiėmimų turės ne tik metodines žinias apie darbo pokalbio svarbą, gyvenimo aprašymo parengimą, bet galės užtikrintai padėti jaunimui įvardinti turimus gebėjimus, įgytus neformalaus mokymo metu, svarbius paminėti būsimam darbdaviui. Šie dalyviai padės stiprėti jaunų asmenų siekiančių įsidarbinti pasitikėjimui, skatins juos atsakingai ieškoti darbo ir žinoma motyvuos tobulėti.

Skaityti daugiau delfi.lt puslapyje

 

Delfi.lt informacija

Nuorodos