Kvietimas į diskusiją "Visuomenės atsparumas ir bendradarbiavimas su NVO"
Maloniai kviečiame Jus į Vyriausybės kanceliarijos organizuojamas idėjų dirbtuves-diskusiją „Kokie viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimo veiksmai padėtų skirtingoms visuomenės grupėms išlikti atsparioms ir įveikti krizines situacijas?“.
Matome, kad visuomenės atsparumas tampa viena iš kertinių temų, reikalaujanti nemažai pastangų ir pilietinės visuomenės susitelkimo. Todėl kviečiame viešo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus kartu pasikalbėti apie šį vis plačiau nagrinėjamą reiškinį ir kartu atrasti konkrečius veiksmus bei sprendimus, kurie padėtų dar labiau sutelkti bendruomenes ir pastiprinti tarpusavio pasitikėjimą. Dirbtuvėse kalbėsime apie tai, kas yra svarbu visuomenės, ypač konkrečių jos grupių, atsparumui, ką jau darome ir kur dar reikėtų dar glaudesnio viešo ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimo.
Kur ir kada? Dirbtuvės vyks lapkričio 26 d. 13.00-17.00 Vyriausybės kanceliarijoje, Gedimino pr. 11
Kodėl organizuojame šią diskusiją? Šiuo metu Vyriausybės kanceliarijoje rengiame 2026-2027 m. Atviros Vyriausybės veiksmų planą. Šis planas – tai vienas iš būdų, kaip Lietuvos institucijos įsipareigoja siekti pokyčių stiprinant demokratiją per pagrindinių atvirumo principų (skaidrumo, atskaitomybės ir piliečių dalyvavimo) taikymą. Tiek bendro sutarimo paieškos, tiek galutiniai įsipareigojimai yra svarbi plano dalis, tad kviečiame platų ratą suinteresuotų šalių prisidėti prie plano rengimo.
Kodėl kviečiame jus? Kviečiame viešo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus, kurie aktyviai veikia bendruomenėse, dirba su skirtingomis visuomenės grupėmis, žino, arba norėtų žinoti, apie jų specifinius poreikius, gali prisidėti prie įvairių su atsparumo stiprinimu susijusių veiklų. Taip pat kviečiame asmenis, kurie dirba įvairių krizinių situacijų kontekste.
Registruotis prašome vieną organizacijos atstovą iki lapkričio 24 d. užpildant registracijos formą adresu https://forms.office.com/e/Epfws0U1cu
Vyriausybės informacija



