Patvirtinti pirmieji finansuotinų vietos plėtros strategijų sąrašai
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Lietuvos miestų Vietos veiklos grupių vadovais, su kuriais aptarė naujai parengtas vietos plėtros strategijas, kuriomis siekiama mažinti socialinę atskirtį, skatinti verslumą ir savanorystę regionuose.
Ministrė A. Bilotaitė savo įsakymu patvirtino pagal 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą atrinktų ir finansuotinų miestų vietos plėtros strategijų pirmuosius sąrašus Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione bei Sostinės regione.
„Aktyvios Vietos veiklos grupės – tai kiekvieno didesnio ar mažesnio Lietuvos miesto neįkainojamas turtas. Šių aktyvių žmonių iniciatyva ir lyderystė sutelkti gyventojus prasmingoms veikloms, padeda gyvenamosioms šalies vietovėms kurti saugią socialinę gerovę, pilietiškumu, pasitikėjimu ir pagalba grįstą bendruomenių gyvenimą. Mus vienija bendras tikslas – efektyviai ir bendromis pastangomis siekti, kad bet kurioje savivaldybėje gyvenantys žmonės jaustųsi reikalingi ir būtų patenkinti savo bendruomene“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.
2021–2027 metų laikotarpiu Vietos plėtros strategijoms rengti, įgyvendinti ir administruoti skirta daugiau nei 52 milijonai eurų. Ankstesniu periodu (2014–2020 metais) finansavimas siekė 20 milijonų eurų.
Nauja tai, kad 2021–2027 m. Strategijose didesnis dėmesys ir finansavimas bus skiriamas socialinio verslo kūrimosi ir plėtros skatinimui, t. y. bendruomenėse skatinamas socialinis verslas, padedantis vietoje spręsti pažeidžiamų grupių atskirties problemas.
Pirmuoju sąrašu finansavimas skiriamas Druskininkų, Joniškio, Pakruojo, Utenos, Kėdainių, Biržų, Varėnos, Kelmės, Radviliškio, Vilkaviškio, Prienų, Šakių, Ukmergės ir Švenčionių miestų vietos veiklos grupių vietos plėtros strategijoms. Artimiausiu metu bus patvirtinti kiti finansuotinų strategijų ir rezervinis sąrašai.
Jungtinio vietos plėtros strategijų atrankos komitetas, atsižvelgdamas į vertinimo rezultatus ir 2021–2027 m. ES fondų investicijų programoje numatytas lėšas, pasiūlė Vidaus reikalų ministerijai sudaryti finansuotinų (39 strategijos) ir rezervinį (13 strategijų) vietos plėtros strategijų sąrašus.
Vidaus reikalų ministerija jau kreipėsi į Finansų ministeriją dėl galimybės skirti papildomų ES fondų investicijų programos lėšų rezervinio vietos plėtros strategijų sąrašo finansavimui.
Tai užtikrintų 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programoje suplanuotų rodiklių pasiekimą, bet ir mažintų regioninius skirtumus, suteiktų galimybę didesnei daliai bendruomenių spręsti vietoje kylančias socialinės atskirties bei užimtumo skatinimo problemas.
Mažinti socialinę atskirtį, didinti įsidarbinimo galimybes, skatinti verslumą ir savanorystę – tai uždaviniai, kuriuos sprendžia 39 Lietuvos miestuose susibūrusios vietos veiklos grupės.
Vidaus reikalų ministerijos, NVO informacijos ir paramos centro informacija