Nevyriausybinėms organizacijoms – kvietimas prekiauti savo gaminiais pašto skyriuose

Lietuvos paštas kviečia savo gaminiais prekiaujančias nevyriausybines organizacijas (NVO) teikti paraiškas prekybai Lietuvos pašto skyriuose. 

Lietuvos pašto paslaugomis kasdien naudojasi tūkstančiai žmonių: pašto skyriuose galima ne tik išsiųsti ar gauti siuntą, atlikti piniginę perlaidą, bet ir įsigyti įvairiausių prekių. Lietuvos paštas siūlo savo prekybos vietose prekiauti ir nevyriausybinių organizacijų gaminiais.

Kai kurios NVO lėšas savo tikslams siekti telkia gamindamos ir parduodamos unikalius, daiktus. Lietuvoje jau tapo įprasta prieš Kalėdas įsigyti Carito žvakelių, Kaziuko mugėse populiarūs vėžiu sergantiems vaikams padedančio fondo „Rugutė“ vėjo malūnėliai. Dažna neįgaliųjų ar senjorų organizacija prekiauja savo narių su meile pagamintais rankdarbiais.

„Norime mūsų klientams pasiūlyti įdomių, socialinę žinutę nešančių prekių, kurias pirkdami jie galės palaikyti įvairias gerus darbus dirbančias nevyriausybines organizacijas – pajamos iš mūsų skyriuose parduotų NVO gaminių bent šiek tiek prisidės prie organizacijų finansinių galimybių vykdant savo misijas“, – sako Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas.

Paraiškas dėl bendradarbiavimo kviečiamos teikti nevyriausybinės organizacijos, gaminančios įvairaus tipo produkciją. Lietuvos paštas organizacijas gaminius prekybai atsirinks atsižvelgiant į organizacijos tikslus, prekių išskirtinumą, tvarumą ir reprezentatyvumą.

„Nevyriausybinės organizacijos vaidina svarbų vaidmenį siekiant sumažinti socialinę atskirtį šalyje. Visuomenininkai atkreipia valstybės institucijų, verslo ir šalies žmonių dėmesį į svarbias problemas tiek nacionaliniu mastu, tiek ir vietos bendruomenėse, prisideda prie jų sprendimo. Siekiame padėti nevyriausybinėms organizacijoms, remiame jas finansiškai. Tačiau labai svarbus yra ir visuomenės indėlis. Prisidėti prie nuolatinio nevyriausybinių organizacijų stiprinimo galima įsigyjant jų produkciją“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus.

„Praėjusiais metais Lietuvos pašto inicijuota partnerystė su nevyriausybinėmis organizacijomis pasirodė esanti itin sėkminga – prekiauti savo gaminiais pakvietėme keturias organizacijas. Joms tai puikus būdas ne tik paskelbti savo norimą socialinę žinutę, bet ir gauti savo veiklai bei misijai vykdyti svarbias pajamas. Kartu pašto klientams tai puiki galimybė ne tik paremti norimą organizaciją, bet ir įsigyti originalių gaminių“, – sako Lietuvos pašto darnumo projektų vadovė Guoda Lomanaitė. 

Atrinktuose pašto skyriuose šiandien galima įsigyti UNICEF Lietuvos nacionalinio komiteto, „Caritas“ vaikų ir paauglių dienos centro „Vilties angelas“, VĮ „Socialinių inovacijų centras“ bei bendruomenės „Rotinėnai“ gaminių. Iš organizacijų pasiūlytų gaminių pašto skyriuose pasirinkta prekiauti atvirutėmis ir organizacijų narių rankdarbiais – pakabinamais žaisliukais, pintomis apyrankėmis, megztomis kojinėmis bei mediniais pakabukais su įvairia simbolika.

Paraiškas nevyriausybinės organizacijos gali teikti iki šių metų liepos 14 d. Užpildytas paraiškas ir siūlomos produkcijos nuotraukas reikėtų siusti el.paštu darnumas@post.lt.

 

Lietuvos pašto, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos