Išrinktos 16 bendruomenių iniciatyvų, kurių įgyvendinimui skiriama 120 tūkst. eurų

Bendruomeniškumą puoselėjantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išrinko jau devintus metus vykstančio konkurso „Mes – bendruomenė“ nugalėtojus. Po ekspertų komisijos vertinimo ir atviro balsavimo internete, išrinkti 16 projektų, kurių įgyvendinimui „Maxima“ skiria 120 tūkst. eurų.

„Šią iniciatyvą įgyvendiname jau devintus metus ir matome, jog kasmet tampa vis sunkiau išrinkti konkurso nugalėtojus – bendruomenių idėjos vis brandesnės, kūrybiškesnės ir visuomet aktualios. Šiais metais nugalėtojus rinkome iš 30 finalininkų, o iš viso konkurse dalyvavo virš 200 bendruomenių. Nuoširdžiai sveikiname šių metų nugalėtojus – jų projektai neabejotinai bus vertingi ne tik vietinei bendruomenei, bet ir gerokai platesniu mastu. Tuo pačiu norime padrąsinti visas paraiškas teikusias bendruomenes puoselėti savo iniciatyvas bei siekti įgyvendinti projektus. Daugelyje paraiškų matėme prasmingų ir aktualių idėjų –  komisijai buvo tikrai nelengva išrinkti nugalėtojus“, – sako Tomas Rupšys, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinis direktorius.

Konkurse „Mes – bendruomenė“ galėjo dalyvauti nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos. Teikti savo paraiškas projektui bendruomenės galėjo mėnesį su puse. Gautos paraiškos buvo įvertintos kompetentingų išorės ekspertų: Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkės Virginijos Šetkienės ir Žaliosios politikos instituto komandos narių, kurie atrinkto trumpąjį laimėtojų sąrašą. Į antrąjį konkurso etapą patekusius projektus vertino iš „Maxima“ atstovų sudaryta komisija, taip pat buvo paskelbtas atviras balsavimas internetu. Susumavus komisijos ir balsavimo internete balus, paaiškėjo, kurios idėjos šiemet yra finansuojamos.

Šiemet projektą laimėjo Elektrėnų, Plungės, Švenčionių, Ukmergės, Rokiškio, Akmenės, Vilniaus, Utenos, Telšių, Skuodo, Šakių, Kretingos, Kauno bei Druskininkų miestų ir rajonų bendruomenės. Finansavimą projektams įgyvendinti gaus VšĮ Mokymosi namai „Patirčių slėnis", Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė „Alantas", Bendruomenė „Miško uostas“, Asociacija „Šeimų bendrystė", Viešoji įstaiga „Jaunimo laisvalaikio centras“, Juodupės miestelio bendruomenė, Visuomeninė organizacija „Akmenės bendruomenė“, Asociacija „Tikri Kaimynai", Bendruomenė „Užpalėnų Krivūlė”, Nevarėnų bendruomenė „Ratas", Skuodo rajono Šačių kaimo bendruomenė, Voverių bendruomenės centras „Jotija", Kretingos Marijono Daujoto progimnazija, Pagynės bendruomenės centras, Sodininkų bendrija „Ąžuolynas“ ir VšĮ Druskininkų jaunimo užimtumo centras.

Laimėjusios bendruomenės savo projektus įgyvendins iki spalio 31 d., o kiekvienos jų realizavimui prekybos tinklas skirs iki 10 tūkst. eurų. „Mes – bendruomenė“ programos lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės. Devintą kartą vykstančio konkurso metu buvo įgyvendinti net 85 projektai visoje Lietuvoje, prie kurių prisidės ir 16 šiųmečių nugalėtojų.

Su laimėjusiais projektais galite susipažinti čia

„Tikime, kad šių metų tikslas – tvarumas – turi didelę prasmę, o bendruomenių projektai kurs ilgalaikę naudą: juk kiekvienas gali prisidėti prie savo gatvės, rajono ar miestelio gerovės bei švaresnės aplinkos kūrimo. Nuo visos „Maxima“ komandos tariame bendruomenėms AČIŪ, kad prisideda prie geresnės ir tvaresnės ateities puoselėjimo“, – dėkoja T. Rupšys.

 

Maxima, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos