Biudžeto ir finansų komitetas pagaliau pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma gyventojų pajamų mokesčio dalį skirti TIK NVO

Šiandien Biudžeto ir finansų komitetas pagaliau pritarė dar prieš metus teikto įstatymo projektui, kuriuo siūloma gyventojų pajamų mokesčio dalį skirti TIK nevyriausybinėms organizacijoms. 

Tikimės, kad priėmimo stadijoje įstatymui pritars ir Lietuvos Respublikos Seimas. 

Tokiu būdu bus įgyvendinta daugiau kaip dešimtmetį NIPC ir kitų organizacijų siekis ištaisyti istorinę klaidą ir užtikrinti, kad GPM dalies skyrimas būtų tik NVO.

 

Istorija: NIPC 2000-2002 metais buvo suburęs nacionalinę NVO koaliciją “Už filantropiją”, kurios pagrindu LR Seimui
buvo pateiktas pasiūlymas įteisinti galimybę gyventojams skirti 2% nuo sumokėto GPM savanoriškais pasirinktai NVO. 2004 metais tokia galimybė Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme atsirado ir nuo 2005 metų visos ne pelno organizacijos turi galimybę iš gyventojų gauti 2% (o nuo 2018 metų – 1,2%) GPM dalį, tačiau tarp galimų paramos gavėjų atsirado visas laukas ne pelno subjektų, tokių kaip biudžetinės įstaigos, garažų bendrijos ir pan., kas iškreipė patį idėjos principą – stiprinti pilietinęs visuomenės, nuo valstybės institucijų valdymo nepriklausomų organizacijų (asociacijų, viešųjų įstaigų, labdaros ir paramos fondų), veiklą socialinėje, gyvūnų globos, sporto, kultūros, švietimo, žmogaus teisių gynimo, aplinkosaugos, vaikų gerovės ir kitose srityse.

 

✅NIPC paskutiniai siūlymai (dokumentų skiltyje) - https://bit.ly/3MsjObchttps://bit.ly/3wmukLA
✅Primename, kad NIPC iniciatyva jau veikia atvirų duomenų portalas www.aciujums.lt, kur galite rasti informaciją apie 1,2% GPM paramos gavėjus.
✅ Taip pat jei jau paskyrėte dalį savo sumokėto vienai iš nevyriausybinių organizacijų, kviečiame pasipuošti savo Facebook paskyrą specialiu rėmeliu www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=352923223536325

 

NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos