Įgyvendinant 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą iš viso buvo paskirstyta 6,8 mlrd. eurų ES fondų lėšų

Prieš pateikiant ataskaitines sumas su daug nulių, būtina pastebėti: net 71 proc. Lietuvos gyventojų, pasak šių metų kovo mėnesį atliktos visuomenės nuomonės apklausos, jaučiasi pilnateisiais europiečiais, o 67 proc. Lietuvos gyventojų prisipažįsta pajutę asmeninę ES investicijų naudą. Tai geras skaičius, net geresnis nei daugelyje ES šalių.

Įgyvendinant 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą iš viso buvo paskirstyta 6,8 mlrd. eurų ES fondų lėšų, investuota 4,3 mlrd. eurų (65 proc.).

Iki 2021 m. balandžio 30 d. daugiausia planuotų lėšų išmokėjo Socialinės apsaugos ir darbo (83,5 proc.) ir Aplinkos (71,7 proc.) ministerijos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Energetikos ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Vidaus reikalų ministerijos administruojamose priemonėse jau suplanuotos (pasirašytos sutartys) visos paskirstytos ES fondų lėšos.

Šiuo metu yra rengiama 2021–2027 m. laikotarpio Investicijų programa. Naujajame finansavimo laikotarpyje šiai programai įgyvendinti Lietuvai numatoma 6,3 mlrd. eurų ES fondų lėšų, nacionalinis prisidėjimas sudarys apie 1,5 mlrd. eurų.

Per atkurtos nepriklausomybės metus Europos Sąjunga į mūsų šalies gerovės kūrimą investavo beveik 25 milijardus eurų. Metų perspektyvoje gali pasirodyti, kad niekas nepasikeitė, tačiau jei sudėtume šalia dvi Lietuvas (prieš 30 metų ir dabar) vaizdas pasikeitė neatpažįstamai. Bet ir mes patys pasikeitėme neatpažįstamai, todėl daug ko jau nebepastebime.

 

Finansų ministerijos, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos