Pratęsiamas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies skyrimo paramai terminas - iki 2020.08.20

Pratęsiamas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies skyrimo paramai terminas - iki 2020.08.20. Pažymima, kad paramą skirti gyventojai gali ir toms nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), kurios paramos gavėjo statusą įgijo po gegužės 1 d., bet iki liepos 1 d.

"Mes raginame visus Lietuvos gyventojus nepamiršti nevyriausybinių organizacijų. Ši parama mokesčių mokėtojui nieko nekainuoja (paskirstomas jau sumokėtas į valstybės biudžetą GPM), o organizacijoms tokia papildoma parama labai praverčia išlaikant patalpas ar organizuojant veiklą, nesusijusią su įgyvendinamais projektais", - teigia NVO informacijos ir paramos centro direktorė Olia Žuravliova. "Džiaugiamės, jog jau 16 metų (nuo 2004m.) ir būtent NVO informacijos ir paramos centro iniciatyva atsirado ši galimybė gyventojams savo nuožiūra skirti paramą įvairioms nevyriausybinėms organizacijoms ir nuolat akcentuojame, kad greičiau, saugiau ir patogiau teikti elektroninius paramos prašymus".

Tik iš kitų valstybių, suteikiančių galimybę mokesčių mokėtojams patiems apsispręsti dėl dalies savo pajamų mokesčio skyrimo nevyriausybinėms organizacijoms, Lietuva išsiskiria tuo, kad paramos gavėjais pagal LR labdaros ir paramos įstatymą laikomos ne tik NVO (Lietuvos Respublikoje įregistruoti labdaros ir paramos fondai, asociacijos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės, kt.), bet ir biudžetinės įstaigos. O nuo 2012m. paramos gavėjų sąraše atsirado ir politinės partijos, nuo 2017m - meno kūrėjai, nuo 2019 m. - profesinės sąjungos.

 

NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos