Lietuvoje prasidėjo programos „Europa piliečiams“ informaciniai seminarai
Šiandien, balandžio 28 d., Vilniuje prasidėjo pirmasis iš numatytų penkių seminarų, skirtų informuoti Lietuvos organizacijas apie naująjį programos „Europa piliečiams“ etapą bei padėti pasiruošti paraiškų teikimo terminui.
Kiti keturi seminarai vyks Kaune, Klaipėdoje, Alytuje ir Panevėžyje atitinkamai antradienį (balandžio 29 d.), trečiadienį (balandžio 30 d.), pirmadienį (gegužės 5 d.) ir antradienį (gegužės 6 d.). Seminaruose kviečiami dalyvauti NVO, pilietinės visuomenės bei jaunimo organizacijų, bendruomenių, švietimo bei kultūros įstaigų, savivaldybių atstovai. Dalyvavimas seminare nemokamas, tačiau norintys jame dalyvauti turėtų užsiregistruoti el. paštu info@pilieciams.eu, laiške nurodydami seminaro miestą, vardą, pavardę, atstovaujamą organizaciją bei pareigas.
Europos Sąjungos Ministrų taryba šį mėnesį vienbalsiai priėmė reglamentą, kuriuo 2014-2020 m. laikotarpiui patvirtinta programa „Europa piliečiams“. Programa įsigaliojo balandžio 25 d., kai reglamentas buvo paskelbtas Oficialiame ES leidinyje. „Europa piliečiams" – tai ES programa, teikianti finansavimą iniciatyvoms, kuriomis stiprinamas Europos atminimas ir skatinamas pilietinis dalyvavimas ES mastu. Programa siekiama prisidėti prie piliečių supratimo apie ES, jos istoriją ir įvairovę didinimo, skatinti Europos pilietiškumą ir gerinti pilietinio ir demokratinio dalyvavimo ES lygiu sąlygas, gerinti atminimo, bendros istorijos ir ES vertybių bei ES tikslo suvokimą, skatinti demokratišką ir pilietinį dalyvavimą ES lygiu, gerinant piliečių supratimą apie ES politikos formavimo procesą ir skatinant galimybes visuomenės ir tarpkultūriniam dalyvavimui bei savanorystei ES lygiu. Per 2014-2020 metų laikotarpį pagal programą planuojama skirti 185 milijonų eurų finansavimą.
Programa turi dvi kryptis: pirmoji – „Europos atminimas" – akcentuoja Europą kaip taikos projektą. Ji finansuos iniciatyvas, skirtas totalitarinių režimų priežastims svarstyti, nagrinėjančias Europos šiuolaikinei istorijai svarbius momentus ir atskaitos taškus bei iniciatyvas, žvelgiančias iš skirtingų istorinių perspektyvų. „Turime išlaikyti praeities atminimą kurdami ateitį. Praeityje išmoktų pamokų atsiminimas yra būtina sąlyga kuriant geresnę ateitį“, – teigia Asta Visminaitė, programos „Europa piliečiams“ Lietuvoje vadovė. Antroji programos kryptis – „Demokratinis įsipareigojimas ir piliečių dalyvavimas" – siejama su demokratiško ir pilietinio dalyvavimo skatinimu ES lygiu, įgyvendinant tokias priemones kaip miestų partnerystę (angl. – Town Twinning), miestų partnerių tinklus bei pilietinės visuomenės projektus. Kryptimi taip pat siekiama skatinti glaudų pilietinės visuomenės įsitraukimą į Europos politikos formavimo procesus.
Paraiškas programos finansavimui naujuoju laikotarpiu galės teikti viešojo sektoriaus organizacijos arba ne pelno siekiančios įstaigos, turinčios juridinio asmens statusą; programa atvira 28 ES šalims narėms. Taip pat, pasirašius atitinkamus susitarimo memorandumus su Europos Komisija, programoje galės dalyvauti stojančiosios šalys, valstybės kandidatės ir potencialios valstybės kandidatės, ELPA narės, EEE susitarimo šalys. Ne ES valstybių narių dalyvavimo programoje klausimu kiekvienai krypčiai taikomos atskiros taisyklės.
Daugiau informacijos apie programą – jai skirtuose Europos Komisijos ir Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomosios agentūros tinklalapiuose bei lietuviškame tinklalapyje www.pilieciams.eu.
Daugiau informacijos:
Viktorija Ivanova | Komunikacijos koordinatorė
Koperator - Tarptautinių kultūros programų centras
el.p. komunikacija@koperator.lt
tel. nr. +370 614 45090
Z. Sierakausko g. 15 (III aukštas)
Tarptautinių kultūros programų centro, NVO informacijos ir paramos centro informacija