Seimo Audito komitete surengta diskusija „Viešieji pirkimai – ar detalus reguliavimas lygu efektyvūs ir skaidrūs pirkimai?“
Seimo Audito komitetas balandžio 24 d. surengė diskusiją „Viešieji pirkimai – ar detalus reguliavimas lygu efektyvūs ir skaidrūs pirkimai?“. Diskusijoje dalyvavo platus spektras pranešėjų – nuo kontroliuojančių įstaigų (Viešųjų pirkimų tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba) iki perkančiųjų organizacijų ir verslo atstovų. Renginio tikslas – išsiaiškinti, kas trukdo viešuosius pirkimus vykdyti efektyviai, racionaliai naudojant lėšas ir žmogiškuosius išteklius įsigyti reikalingas paslaugas, prekes ar darbus.
Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė visų pirma pasidžiaugė, kad diskusija sulaukė didelio susidomėjimo ir joje dalyvavo ir pirkimų vykdytojai, ir tiekėjai, ir kontroliuojančių institucijų atstovai, ir nepriklausomi ekspertai. Tik tokiame plačiame rate buvo galima visapusiškai aptarti ir įvertinti viešųjų pirkimų problemas ir ieškoti būdų, kaip jas spręsti. Nors viešieji pirkimai buvo pristatomi iš skirtingų pozicijų, tačiau visi pranešėjai ir diskusijos dalyviai prieidavo prie tos pačios išvados, kad norint pirkimą įvardinti kaip efektyvų, svarbiausias yra jo rezultatas, o ne procesas.
Komiteto diskusijoje „Viešieji pirkimai – ar detalus reguliavimas lygu efektyvūs ir skaidrūs pirkimai?“ taip pat dalyvavo ir NVO informacijos ir paramos centro direktorius Martinas Žaltauskas, kuris pateikė išvadas dėl Europos viešųjų pirkimų direktyvos ir LR Viešųjų pirkimų įstatymo nesuderinamumo, visas NVO laikyti perkančiosiomis organizacijomis.
LR Seimo kanceliarijos, NVO informacijos ir paramos centro informacija