Besimokanti organizacija: nuo teorijos iki praktikos

Pirmąjį kovo savaitgalį LiJOT narių jaunimo organizacijų atstovai susitiko tradiciniame LiJOT Žiemos forume. Pernai Žiemos forumo metu kalbėję apie komunikaciją, šįkart jaunimo lyderiai gilinosi į besimokančios organizacijos temą.

Renginys buvo pradėtas LiJOT prezidentės Loretos Senkutės, kuri sveikindama forumo dalyvius atkreipė dėmesį į nuolatinio organizacijų mokymosi ir tobulėjimo svarbą, linkėjo pasisemti iš forumo tiek, kiek įmanoma, o svarbiausia, parsivežti naudingų žinių ir idėjų į savo organizacijas. Susirinkusiuosius taip pat pasveikino ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas bei Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos Prezidentas Vidas Visockis.

Pirmąjį forumo pusdienį vykusioje bendroje sesijoje savo sričių profesionalai pristatė pagrindines nagrinėtinas temas. Pranešimus skaitė Mindaugas Grajauskas (tema „Besimokanti organizacija“), Martynas Šukys (tema „Inovuok arba mirk. Inovacijų diegimas organizacijoje“), Tomas Misiukonis (tema „Koučingas organizacijoje“) ir Mantas Tvarijonavičius (tema „Įtraukianti lyderystė“). Po šių pranešimų dalyviai išsiskirstė į temines darbo grupes, kuriose jau praktiškai gilinosi į pristatymas temas.

Dienos pabaigoje kiekviena forume dalyvaujanti organizacija turėjo galimybę pasidalinti savo taikomomis gerosiomis praktikomis. Tokia galimybe pasinaudojo 7 jaunimo organizacijos, kurios parengė pristatymus. Gerųjų patirčių „mugėje“ forumo dalyviai turėjo puikią galimybę palyginti jau įgyvendintus modelius skirtingose organizacijose ir čia pat aptarti kylančius neaiškumus.

Antroji forumo diena buvo skirta organizacijų mokymosi strategijos kūrimui. Moderatoriai Marius Ulozas ir Nerijus Miginis pristatė darbo metodą ir padėjo organizacijų atstovams viso proceso metu. Renginio dalyviai dirbo kartu su savo organizacijų atstovais, vėliau maišėsi ir diskutavo su kitų organizacijų atstovais, tokiu būdu ieškodami savo idėjų silpnųjų pusių. Toks metodas padėjo įgyvendinti vientisą forumo programos idėją – dalyviai renginio pradžioje klausę pranešimų, forumo pabaigoje savarankiškai dirbo ir bandė pritaikyti įgytas žinias kurdami savo organizacijų mokymosi planus.

„Šį LiJOT Žiemos forumą pavadinčiau tikrai pavykusiu dėl kelių aspektų – patirtimi dalinosi savo sričių ekspertai, o dalyviai, jaunimo organizacijų atstovai, buvo nusiteikę įgyti kuo daugiau žinių ir ieškoti atsakymų į kylančius klausimus. Tokia sinergija padėjo sukurti puikų rezultatą, tad tikiuosi, kad jau artimiausiu metu jaunimo organizacijose suintensyvės kokybiniai veiklos pokyčiai“, – Žiemos forumą apibendrino LiJOT prezidentė L. Senkutė.

 

 

LiJOT informacija 

Nuorodos