Užimtumo didinimo strategijoje – išskirtinis dėmesys jaunimui

 Didinant gyventojų užimtumą prioritetas bus skiriamas jaunimui, tačiau itin aktyvios priemonės numatomos ir kitų socialinių grupių įtraukimui į darbo rinką – vyresnio amžiaus žmonių, neįgaliųjų, bedarbių, emigrantų ir kitų.

Tai šiandien aptarta Tarpžinybinėje darbo grupėje užimtumo didinimo klausimams spręsti, kuriai vadovauja socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Ši darbo grupė turi susitarti dėl užimtumo problemų sprendimo krypčių bei konkrečių priemonių ir iki birželio 1 d. Vyriausybei pateikti Užimtumo didinimo 2014-2020 m. strategijos projektą.

„Šiandien Lietuvoje gyventojų užimtumas yra vienas mažiausių Europoje, todėl skatinti visus žmones ir padėti jiems, o ypač jaunimui, įsitraukti į aktyvią veiklą yra vienas iš pagrindinių Vyriausybės prioritetų. Tam būtina, kad tiek švietimo, tiek ūkio ir socialinė politika eitų viena kryptimi. Turime rengti tokius specialistus, kurių reikia darbo rinkai, ugdyti žmonių verslumą, kartu kuriant patrauklias sąlygas verslui veikti, remiant įdarbinančius labiausiai socialiai pažeidžiamus asmenis ir pan. Užimtumą didinti padėsiančios priemonės turi būti labai tikslingai orientuotos į kiekvieną socialinę grupę”, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Ministrė darbo grupei pristatė pagrindines siūlomas užimtumo didinimo kryptis bei galimus žingsnius atskirų socialinių grupių atžvilgiu.

Prioritetu laikomo jaunimo aktyvumui didinti siūloma aktyviau į švietimo sistemą įtraukti mokyklos nebaigusius jaunuolius, formuoti jų darbo įgūdžius, skatinti jaunimą rinktis paklausias darbo rinkoje profesijas, mokyti planuoti karjerą, remti pradedančius savo verslą.

Vyresnio amžiaus žmonėms darbo rinkoje išlikti padėtų sudarytos galimybės nuolat mokytis ir kelti kvalifikaciją, bedarbiams – efektyvi persikvalifikavimo sistema bei profesionali pagalba kiekvienam individualiai ieškant darbo. Valstybė taip pat turėtų remti tuos verslininkus, kurie yra socialiai atsakingi ir įdarbina labiausiai socialiai pažeidžiamus asmenis – neįgaliuosius, ilgalaikius bedarbius, kt.

Šias kryptis ir pagrindines gaires tarpžinybinėje darbo grupėje detaliai aptars ir konkrečias užimtumo didinimo priemones rengs Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo, Ūkio, Žemės ūkio, Finansų, Užsienio reikalų ministerijų, Ministro Pirmininko tarnybos, Lietuvos statistikos departamento, Jaunimo reikalų departamento prie SADM, Lietuvos darbo biržos prie SADM, Valstybinės darbo inspekcijos prie SADM, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovai.


Prie šios darbo grupės taip pat visuomeniniais pagrindais planuojama sudaryti sudaryta ekspertų darbo grupę iš akademikų atstovų, taip pat suburti ir jaunųjų verslininkų patariamąją tarybą.

 

 

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 

Nuorodos