Atliktas jaunimo verslumą skatinančių priemonių vertinimas
Jaunimo tikslinei grupei turi būti skiramas ypatingas dėmesys, nes tai grupė, turinti didelį potencialą kurti naujas darbo vietas ir užtikrinti ilgalaikį tvarų šalies ekonomikos augimą bei darnųjį vystymąsi. Šiuo metu Lietuvoje įgyvendinama daug priemonių, nukreiptų į jaunimo verslumo skatinimą. Jos finansuojamos ir iš ES struktūrinių fondų lėšų, ir iš kitų šaltinių. Įpusėjus šiam 2007–2013 m. programavimo laikotarpiui ir rengiantis naujam laikotarpiui, atsirado poreikis pasitikrinti, kaip esami įrankiai atitinka tikslinių grupių poreikius keičiantis makroekonomikos situacijai, ar skatinimo įrankių portfelis (ir ES, ir ne ES lėšomis) yra suderintas ir pakankamas, kokie įrankiai, schemos, būdai yra veiksmingi, kurie neveiksmingi ir kodėl. Taip pat pažymėtina, kad jaunimo verslumas – horizontalioji sritis, patenkanti į kelių ministerijų kompetencijos sferą ir artimai susijusi su kitomis sritimis. Todėl kartu atsiranda poreikis įvertinti verslumo skatinimo politikos integruotumą ir veiksmų koordinavimą tarp įvairių institucijų.
Atsižvelgdama į iškilusį poreikį Finansų ministerija š.m. balandžio mėnesį užsakė „Jaunimo verslumą skatinančių priemonių vertinimą“, kurį atliko palsaugų teikėjas UAB „PricewaterhouseCoopers“ kartu su VšĮ "Verslo iniciatyva". Pagrindinis vertinimo tikslas buvo tobulinti ES struktūrinės paramos panaudojimo efektyvumą, skatinant jaunimo verslumą. Atliekant vertinimą analizuotos 2007–2013 metų ES finansinės perspektyvos laikotarpiu įgyvendintos jaunimo verslumą skatinančios priemonės. Šiuo vertinimu siekta nustatyti tęstinį jaunimo verslumą skatinančių priemonių tinkamumą keičiantis socialinei ir ekonominei situacijai bei įvertinti jaunimo verslumą skatinančių priemonių įgyvendinimo efektyvumą, rezultatyvumą ir naudingumą.
Projekto metu buvo vertinamas jaunimo verslumo skatinimui nukreiptų priemonių paketas, įtraukiant ir ne ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamas priemones. Taip pat buvo vertinamos atskiros priemonės. Vertinimo rezultatai ir rekomendacijos sudarys prielaidas gerinimui sisteminiame, priemonių paketo bei atskirų priemonių įgyvendinimo lygmenyse. Vertinimo rezultatai prisidės tobulinant ES struktūrinės paramos panaudojimo efektyvumą.
„Jaunimo verslumą skatinančių priemonių vertinimo“ galutinę vertinimo ataskaitą galite rasti čia: http://www.esparama.lt/vertinimo-ataskaitos
esparama.lt informacija