Dalyvaukite fotokonkurse „Pasaulis tavo akimis“ ir laimėkite kelionę į vieną iš Afrikos arba Azijos šalių (iki: 2015 rugsėjo 01)

 

Galbūt esi savanoriavęs/-usi ar keliavęs/-usi po pasaulį ir tau teko matyti, kuo gyvena žmonės vis dar skurstančiose pasaulio dalyse? Asociacija „NNVBO platforma“, vienijanti vystomojo bendradarbiavimo organizacijas iš Lietuvos, ir viešoji įstaiga „Europos namai“ kartu su informaciniu partneriu 15min.lt kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Pasaulis tavo akimis“.

 

Koks konkurso tikslas?

Šių - Europos metų vystymuisi - proga išrinkti fotografijas, lydimas aprašytos istorijos, kurios atskleistų, kaip gyvena ir su kuo susiduria žmonės besivystančiose šalyse. Siųskite fotografijas ir aprašymus toliau išvardintomis ir kitomis su vystomuoju bendradarbiavimu susijusiomis temomis: žmogaus teisės (įskaitant ir socialines bei ekonomines), švietimas, saugumas, maisto sauga, taika ir konfliktai, migracija, lygios moterų ir vyrų teisės, pilietinė visuomenė, urbanizacija, švari ir sveika aplinka, klimato kaita, darbo ir gyvenimo sąlygos.


Kada konkursas vyks?
Konkursas vyks iki rugsėjo 1 d. (imtinai).


Kas gali dalyvauti konkurse?
Konkurse gali dalyvauti visi norintys asmenys, tiek fotografijos mėgėjai, tiek profesionalai, kuriems konkurso pradžios dieną yra suėję 18 metų, ir kurie yra nuolatiniai ar ilgalaikiai Lietuvos gyventojai.


Kaip dalyvauti konkurse?
3 - 6 nuotraukas su išsamiai aprašyta istorija reiktų siųsti el. paštu konkursas@pagalba.org.

Trys žingsniai:
1. Įdėmiai perskaitykite Konkurso taisykles.
2. Užpildykite Registracijos anketą.
3. Siųskite nuotraukas, jų aprašymą bei pasirašytą dalyvio sutikimą el. paštu konkursas@pagalba.org. Siuntimui galite taip pat naudoti nemokamą Wetransfer sistemą.

 

Kokie prizai laukia nugalėtojų?

Pirmosios vietos nugalėtojas (-a) bus apdovanota kelione į vieną iš Afrikos ar Azijos šalių. Kelionė bus organizuojama konkurso rengėjų, su tikslu geriau susipažinti su vienos iš besivystančių šalių aktualijomis. Visos kelionės išlaidos bus apmokėtos.

Antrosios vietos laimėtojui (-ai) bus įteiktas 300 eurų kuponas fototechnikos prekėms įsigyti.


Užėmęs trečiąją vietą asmuo gaus pakvietimus dviems į „Gera muzika gyvai“ organizuojamus pasaulio muzikos ir bliuzo koncertus Vilniuje arba Kaune 2015-2016 rudenį, žiemą ir pavasarį.


Paskatinamaisiais prizais taip pat bus apdovanojami kiti Komisijos atrinkti dalyviai.

 

Kur bus eksponuojamos atrinktos fotografijos?
Pirmosios vietos nugalėtojo (-os) geriausia fotografija keliaus į tarptautines parodas Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje ir Slovakijoje.
Pirmosios, antrosios ir trečios vietų nugalėtojų bei kitos konkurse dalyvavusios atrinktos fotografijos – istorijos bus eksponuojamos parodose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei mažesniuose Lietuvos miestuose 2015 m. rudenį.


Nugalėjusios, taip pat konkurso organizatorių atrinktos fotografijos bus viešinamos www.15min.lt, www.pagalba.org, organizatorių paskyrose socialiniame tinkle Facebook.


Kas rinks nugalėtojus?
Nugalėtojus rinks speciali komisija sudaryta iš vystomojo bendradarbiavimo ekspertų. Joje:

- Julius Norvila, AidWatch stebėtojas,

- Augustas Čičelis, Lygių galimybių plėtros centro ekspertas,

- Gediminas Andriukaitis, festivalio Nepatogus kinas organizatorius,

- Rūta Šimonytė, fotografė ir www.easyfoto.lt įkūrėja,

- Judita Akromienė, viešosios įstaigos „Europos namai“ direktorė,

- 15min.lt rubrikos www.pasauliskišenėje.lt redaktorė Raimonda Mikačiūtė,

- fotografas ir keliautojas Tomas Tumalovičius.


Komisija atrinks fotografijas, atsižvelgdama į jų bei aprašymo originalumą, kūrybingumą, konkurso tikslo bei sąlygų atitikimą, išpildymo kokybę ir bendrą estetinį bei turinio įspūdį.

 

Kas organizuoja?
Organizatoriai: Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma ir viešoji įstaiga „Europos namai“. Šis fotografijų konkursas yra projektų 2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą bei Žiniasklaida vystymuisi (Media4Development) dalis.


Projektas „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ skirtas didinti informuotumą ir šviesti įvairias jaunimo grupes apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo svarbą, tikslus ir aktualijas bei tuo pačiu skatinti Lietuvos visuomenės diskusijas ir dalyvavimą vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinime. Projekto įgyvendinimą koordinuoja NNVBO Platforma. Projekto partneriai: VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ (PSP), Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC), Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA), VšĮ „Humana People to People Baltic“ (HPPB), Baltijos labdaros fondas, Ugdymo plėtotės centras, VšĮ „GM Gyvai“.


Projektas „Žiniasklaida vystymuisi“, kurį Lietuvoje koordinuoja viešoji įstaiga „Europos namai“, vykdomas bendradarbiaujant nevyriausybinėms organizacijoms iš naujųjų ES šalių ir ilgametę patirtį vystomojo bendradarbiavimo srityje turinčiomis organizacijomis iš ES senbuvių. Projektą koordinuoja Estijos nevyriausybinė organizacija Mondo, įgyvendindama jį kartu su Estijos nacionaline televizija (Estonian Public Broadcasting Company). Projekte taip pat dalyvauja šios organizacijos: PIN (People in Need, Čekija), PMVRO Slovakia (Slovakijos NVVBO platforma), Green Liberty (Latvija), VIKES (Suomijos fondas žiniasklaidai ir vystymuisi) ir BAAG (Britanijos ir Airijos organizacijų Afganistano grupė).


Projektai yra finansuojami Europos Sąjungos ir LR užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Projektų turinys nebūtinai atspindi oficialią Europos Sąjungos poziciją. Daugiau informacijos apie Europos metus vystymuisi rasite čia

 

Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos