NVO projekto, skirto lygių galimybių ir nediskriminavimo skatinimo priemonėms įgyvendinti 2025 metais, atrankos konkursas (iki: 2025 gegužės 26)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendindama Lygių galimybių įgyvendinimo 2024–2026 metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. A1‑507 „Dėl Lygių galimybių įgyvendinimo 2024–2026 metų veiksmų plano patvirtinimo“, IV skyriaus 1.2 papunkčiu bei siekdama įgyvendinti Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 3 punktą,skelbia projekto, skirto lygių galimybių ir nediskriminavimo skatinimo priemonėms įgyvendinti 2025 metais, atrankos konkursą (toliau – Konkursas).

 

Konkurso tikslas – atrinkti ir finansuoti NVO projektą, skirtą šviečiamosioms, advokacinėms ir analitinėms veikloms vykdyti švietimo, socialinės apsaugos, teisėsaugos, kultūros, ir sveikatos apsaugos srityse, siekiant šiose srityse, vertinant savivaldybių teikiamas paslaugas, nustatyti problemas, susijusias su rasizmu, ksenofobija ir bet kokios formos neapykantos, susijusios su rasizmu ir ksenofobija, kurstymu, mažinti diskriminaciją dėl rasės, etninės priklausomybės, tautybės, kalbos, plėsti žinias, susijusias su rasizmu, ksenofobija ir bet kokios formos neapykantos, susijusios su rasizmu ir ksenofobija, kurstymu, gerinti Lietuvos Respublikos ministerijose dirbančių politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, savivaldybių administracijų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, bei savivaldybės tarybos narių supratimą bei kompetencijas, švelninti stigmą dėl tautybės, religijos, etninės priklausomybės, neigiamus stereotipus ir prisidėti prie tautinėms, etninėms, religinėms mažumoms priklausančių asmenų įtraukties.

Siektinas konkurso rezultatas – atrinktas ir finansuotas 1 (vienas) NVO projektas, kurio vykdytojas užtikrina šviečiamųjų, advokacinių ir analitinių veiklų, susijusių su rasizmo, ksenofobijos ir bet kokios formos neapykantos, susijusios su rasizmu ir ksenofobija, kurstymo problemomis, nustatytomis vertinant savivaldybių teikiamas paslaugas, vykdymą švietimo, socialinės apsaugos, teisėsaugos, kultūros ir sveikatos apsaugos srityse.

Konkursui numatyta skirti valstybės biudžeto lėšų suma – 50 000 (penkiasdešimt tūstančių) eurų.

Didžiausia vienam projektui galima skirti valstybės biudžeto lėšų suma – 50 000 (penkiasdešimt tūkstančių) eurų.

Mažiausia vienam projektui galima skirti valstybės biudžeto lėšų suma – 40 000 (keturiasdešimt tūkstančių) eurų.

 

Konkurso lėšomis finansuojamos projekto veiklos:

  • Analitinės veiklos, susijusios su asmenų teisių užtikrinimu: konkrečių problemų, susijusių surasizmu, ksenofobija ir bet kokios formos neapykantos kurstymu, nustatymas švietimo,socialinės apsaugos, teisėsaugos, kultūros ir sveikatos apsaugos srityse, vertinant savivaldybių teikiamas paslaugas, ir, jas nustačius, 1 (vieno)reprezentatyvaus tyrimo arba apklausos, apibendrinančios asmenų teisių užtikrinimo problemas, susijusias su rasizmu, ksenofobija ir bet kokios formos neapykantos, susijusios su rasizmu ir ksenofobija, kurstymu, šiame papunktyje nurodytose srityse, atlikimas
  • Šviečiamosios veiklos (informaciniai renginiai) ir informacinių priemonių parengimas švietimo, socialinės apsaugos, teisėsaugos, kultūros ir sveikatos apsaugos srityse, susijusios su konkrečiomis problemomis, nustatytomis vertinant savivaldybių teikiamas paslaugas ir vykdant analitines veiklas šiose srityse, taip pat 1 (vienas) viešas renginys, apibendrinantis projektą ir pristatantis išvadas;
  • Advokacinės veiklos užtikrinant asmenų teises, susijusias su rasizmo, ksenofobijos ir bet kokios formos neapykantos, susijusios su rasizmu ir ksenofobija, kurstymo problemomis (rekomendacijų dėl konkrečių problemų, nustatytų vykdant analitines veiklas, parengimas ir pateikimas kompetentingai (‑oms) institucijai (‑oms) ir (ar) įstaigai (-oms), diskusijų organizavimas ir vykdymas kompetentingose institucijose ir (ar) įstaigose).

Projekto veiklų turinio reikalavimai:

  • Įgyvendinant projektą turi būti vykdomos visos Nuostatų 18 punkte nurodytos veiklos;
  • Vykdant projekto veiklas, turi būti mažinama diskriminacija, kovojama su rasizmu, ksenofobija ir kitomis neapykantos, susijusios su rasizmu ir ksenofobija, formomis;
  • Projekto veiklos organizuojamos taip, kad jos būtų prieinamos visiems asmenims, nesvarbu, kokia jų lytis, lyties tapatybė, rasė, tautybė, pilietybė, kalba, kilmė, socialinė padėtis, tikėjimas, religija ar įsitikinimai, pažiūros, amžius, lytinė orientacija, negalia, etninė priklausomybė;
  • Vykdant projekto veiklas, vadovaujamasi Lygių galimybių įstatymu ir Lietuvos Respublikos moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymu.

 

Papildomai atkreipiame dėmesį, kad išlaidos laikomos tinkamomis finansuoti, jei jos patirtos ir apmokėtos nuo sutarties sudarymo iki 2025 m. gruodžio 31 d. 

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

Paraiškų teikimo pradžia – 2025 m. balandžio 24 d.

Paraiškų teikimo pabaiga – 2025 m. gegužės 26 d. 17:00 val.

Paraiška kartu su Nuostatų 32 punkte nurodytais dokumentais turi būti pateikta per Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) valdomą informacinę paraiškų teikimo, vertinimo ir administravimo sistemą, veikiančią adresu https://sopas1.sppd.lt/login

Informacinės sistemos naudojimo instrukcijas rasite Socialinių paslaugų priežiūros departamento tinklapyje.

 

INFORMAVIMAS IR KONSULTAVIMAS SU KONKURSU SUSIJUSIAIS KLAUSIMAIS
Konsultacijos pareiškėjams su konkursu susijusiais klausimais teikiamos telefonu +370 667 21192 ir el. paštu karolina.motiejunaite@socmin.lt. Informacija pareiškėjams teikiama darbo dienomis nuo 08:00 iki 17:00 val., penktadieniais nuo 08:00 iki 15:45 val., iki paskutinės projektų pateikimo dienos 14:00 val. Lietuvos Respublikos laiku. 

INFORMAVIMAS IR KONSULTAVIMAS SU PARAIŠKŲ TEIKIMU SUSIJUSIAIS KLAUSIMAIS
Konsultacijas pareiškėjams su paraiškų teikimo per informacinę sistemą SOPAS susijusiais klausimais teikia SPPD, tel. +370 658 82370 edita.karpaviciene@sppd.lt,  ir +370 658 82154 aiste.svazaite@sppd.lt. Konsultacijos teikiamos iki paskutinės paraiškų pateikimo dienos, darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val., penktadieniais nuo 8:00 iki 15:45 val., paskutinę paraiškų teikimo dieną iki 14:00 val.

Pareiškėjai, pildydami paraiškas, turi teisę raštu ir žodžiu gauti informaciją bei konsultacijas su konkursu susijusiais klausimais, kurios teikiamos konkurso skelbime nurodytu telefono ryšio numeriu ir elektroninio pašto adresu. Į pareiškėjo pateiktus klausimus turi būti atsakoma naudojantis tomis pačiomis ryšio priemonėmis, kuriomis pareiškėjas pateikė klausimą, per 3 darbo dienas nuo klausimo gavimo konkursą organizuojančioje ir (ar) konkursą administruojančioje įstaigoje dienos. Informacija pareiškėjams teikiama iki paskutinės paraiškų pateikimo darbo dienos 14.00 val. Lietuvos Respublikos laiku.

Gegužės 8 d. 14 val. numatoma nuotolinė (per „Microsoft Teams“ platformą) viešoji konsultacija, skirta atsakyti į klausimus, susijusius su paraiškų rengimu. Norintys dalyvauti kviečiami registruotis čia iki 2025 m. gegužės 7 d. 17 val.:

https://docs.google.com/forms/d/1BVlFj3AamAy8c8cwvmtSZaj4fr3C5crQmq3Ks_NGueA/preview

KONKURSO DOKUMENTAI

Nuoroda į Konkurso nuostatus: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/a11f8784190e11f08fdabd4950271e2c

Nuoroda į Projektų administravimo taisykles: https://e-tar.lt/portal/lt/legalAct/70253db03ae611eb8d9fe110e148c770/asr

Skaidrės iš viešosios konsultacijos

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos