„Klestinti ateitis“– nauja rėmimo programa, skirta Šiaurės šalių organizacijų bendradarbiavimui su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos pilietine visuomene (iki: 2024 vasario 24)

Klestinti ateitis“ (ang. Prosperous Future) – nauja rėmimo programa, skirta Šiaurės šalių organizacijų bendradarbiavimui su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos pilietine visuomene ir nepriklausomais partneriais, susijusiais su Ukraina, siekiant žalio, demokratiško ir atsparaus regiono. Programoje taip pat gali dalyvauti nepriklausomi partneriai susiję su Baltarusija ir Rusija (taikomos papildomos sąlygos)*. 

Paraiškų teikimo terminas: iki 2024 m. vasario 23 d. 23:59 val. (CET)

Programoje dalyvaujančios šalys:

Alandų salos, Švedija, Norvegija, Danija, Suomija, Farerų salos, Grenlandija, Islandija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Ukraina, Baltarusija, Rusija*

BENDROJI INFORMACIJA

Nuo 2006 m. Šiaurės ministrų taryba įgyvendina programas, kuriomis remia Šiaurės šalių pilietinės visuomenės ir Baltijos jūros regiono, įskaitant Baltarusiją ir Rusiją, nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą. Nuo 2022 m. vasario mėn. bendradarbiavimo su Rusijos ir Baltarusijos organizacijomis sąlygos iš esmės pasikeitė, todėl programa buvo atnaujinta ir pritaikyta prie naujos geopolitinės situacijos, įtraukiant partnerius iš Ukrainos.

Programa  „Klestinti ateitis“ Šiaurės ministrų taryba siekia ir toliau skatinti NVO bendradarbiavimą regione, remti pilietinės visuomenės ir demokratijos plėtrą, įgyvendinant Šiaurės ministrų tarybos vizijoje ir strateginiuose prioritetuose numatytą tvarios ir atsparios visuomenės kūrimą.

PROGRAMOS TIKSLAS

Bendras „Klestinčios ateities“ tikslas – remti Šiaurės šalių organizacijų bendradarbiavimą su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos pilietine visuomene ir nepriklausomais partneriais, susijusiais su Ukraina, siekiant žalio, demokratiško ir atsparaus regiono, kaip tai numatyta Šiaurės ministrų tarybos vizijoje ir strateginiuose prioritetuose. Mūsų vizija – iki 2030 m. tapti tvariausiu ir labiausiai integruotu regionu pasaulyje. Programoje su papildomomis sąlygomis taip pat gali dalyvauti nepriklausomi partneriai susiję su Baltarusija ir Rusija*.

PARAIŠKŲ TEIKIMAS IR VERTINIMAS

Programą administruoja ir paraiškų vertinimą atlieka Šiaurės ministrų tarybos sekretoriatas Kopenhagoje.

Paraiškos teikiamos elektroninių būdu anglų k. Planuojama, kad sprendimas dėl finansavimo bus primtas 2024 m. gegužės mėn.

Projektų įgyvendinimo laikotarpis – nuo 2024 m. birželio 1 d. iki 2025 m. spalio 31 d.

Detalią informaciją apie programą, reikalavimus ir paraiškų teikimą rasite čia>> 

 

*Programoje gali dalyvauti tik nepriklausomos Baltarusijos ir Rusijos nevyriausybinės organizacijos. Projekto veiklos negali būti vykdomos Rusijos teritorijoje.

Visi klausimai, susiję su programa, turėtų būti siunčiami prosperousfuture@norden.org 

 

Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos