EUROPOS POLITIKOS INOVACIJŲ APDOVANOJIMAI 2024 (iki: 2023 gruodžio 03)

Politikos inovacijų institutas (Innovation in Politics Institute) kviečia dalyvauti septintajame Europos politikos inovacijų konkurse.

Jau septintus metus Politikos inovacijų apdovanojimais siekiama įvertinti kūrybingus Europos politikus bei visuomenės veikėjus, kurie drauge su bendruomenėmis ir visuomene novatoriškai sprendžia šiandienos iššūkius ir stiprina demokratiją, puoselėja įtraukią valdyseną, augina bendruomenės bei visuomenės gerovę, ir kuria tvarią bendruomenės, regiono ir valstybės ateitį.

Politikos inovacijos apdovanojamos aštuoniose kategorijose:

  1. Demokratijos - lygybė, bendruomenė, įtrauktis;
  2. Klimato apsauga - anglies dioksido išmetimo mažinimas, aplinkos apsauga, tvarumas;
  3. Demokratijos technologijos - skaitmeninis dalyvavimas, svarstymai, elektroninis balsavimas;
  4. Valdysenos tobulinimas - skaidrumas, atskaitomybė, prieinamumas;
  5. Socialinė sanglauda - įvairovė, migracija, dalyvavimas;
  6. Vietos plėtra - kaimo vietovės, vietos iniciatyvos, vietos ekonomika;
  7. Švietimas - mokymasis, mokymas, įgalinimas;
  8. Politinių partijų novatoriškumas - skaidrumas, mobilizacija, technologijos.

 

Projektus kviečiame teikti čia: https://innovationinpolitics.eu/my-account/?p=submit; arba nominuoti projektus čia: https://innovationinpolitics.eu/my-account/?p=nominate;

iki 2023 m. gruodžio 3 d. Projektai turi būti novatoriški, skatinti piliečių dalyvavimą, būti tvarūs ir įgyvendinti per pastaruosius penkerius metus.

 

Europos piliečių žiuri, kurią sudaro 1000 narių vertina ir išrenka finalininkus ir nugalėtojus aštuoniose politikos inovacijų kategorijose. Kiekvienoje kategorijoje bus išrinkta dešimt projektų-finalininkų ir vienas nugalėtojas. Politikos inovacijų apdovanojimai vyks 2024 m. balandžio mėn. Barselonoje, pirmojoje Europos demokratijos sostinėje (European Capital of Democracy). Dalyvauti bus kviečiami visi finalininkai bei nugalėtojai.

Nuo 2017 m. Politikos inovacijų apdovanojimais pagerbti 650 Europos politikai ir politikos įgyvendintojai. Lietuva sėkmingai dalyvauja Politikos inovacijų konkurse jau ketverius metus, ir net 20 projektų tapo finalininkais, vienas jų pelnė Politikos inovacijų apdovanojimą. Daugiau apie projektus skaitykite https://innovationinpolitics.eu/showroom/?search_term=lithuania

Maloniai prašome pateikti projektus anglų kalba. Galima teikti ir kitomis kalbomis, tik tokiu atveju vertinimo procesas užtruks, nes projektai bus verčiami į anglų kalbą, kad tarptautinė žiuri galėtų juos įvertinti.

Daugiau informacijos apie konkursą skaitykite čia: https://innovationinpolitics.eu/awards/;

Daugiau apie Politikos Inovacijų Institutą sužinosite čia: https://innovationinpolitics.eu/

 

Politikos Inovacijų Institutо, NVO informacijos ir paramos centro informacija

Nuorodos